A Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus, valamint Ferenc pápa szentmiséjének szervezői között közel 600 cserkész önkénteskedett Budapesten. Munkájuk irányítását, szervezettségüket az Anico eChat internetalapú adóvevő rendszer: 22db eChat E350 és 3db E700 PoC internetalapú adóvevő, 25db headset és az eChat Irányító és Diszpécser Rendszer is segítette.
Az alábbiakban osztjuk meg veletek beszámolójukat.
„A NEK alatt cserkész önkénteseink – a visszajelzések és saját élményünk alapján is – jól szervezetten, hatékonyan tudtak tevékenykedni. Ehhez elengedhetetlen volt, hogy folyamatosan tudjon a törzs kommunikálni, melyet az Anico Kft. támogatásával tudtunk megvalósítani.
A bő egy hét alatt olyan rádiókat használtunk, melyek a szokásos készülékektől eltérően internetalapúak, ezáltal sokkal nagyobb hatótávolságban tudtuk tartani a kapcsolatot. Erre szükségünk is volt, hiszen már a Hungexpo területe önmagában is hatalmas, minden nap volt olyan, aki a közös szálláson, a kollégiumban maradt, illetve olyan napok is voltak, amikor több helyszínen is jelen voltunk párhuzamosan. A helyszínek közötti kapcsolattartás pedig legalább annyira létszükséglet volt, mint egy helyszínen belül.
Továbbá, a rádiók sajátos funkciójának köszönhetően, minden egyes készülék – így minden ember – önálló azonosítóval volt ellátva, tehát tudtuk, hogy mikor ki keres. Hasznos funkciónak bizonyult az egyedi hívás, valamint az eseti csoportok létrehozásának lehetősége is. Ezek mind nagyban megkönnyítették azt, hogy az információ mindig célba érjen.
Önkénteseink száma nagy volt – összesen közel 600 cserkész fordult meg a programokon ebben a szerepben – és a több száz fős budapesti utazások közel megvalósíthatatlanok lettek volna a rádiók nélkül. Valamint, tekintve, hogy nagyon sokan érkeztek a fővároson kívülről és a határon túlról is, a rádiókban meglévő GPS a helyismerettel nem rendelkezők miatt szintén egy gyakran igénybe vett funkció volt.
Ha valami konkrét programot kellene kiemelni, talán a pápai mise a legjobb példa arra, hogy milyen hasznosak voltak a rádiók. Önkénteseinket különböző szektorokba osztottuk szét, melyek között nem lehetett átjárni. Hogy mégis egy egység tudtunk maradni, és a felmerülő problémákat meg tudtuk oldani, az csakis a kommunikációnak volt köszönhető.
Alapvetően leszögezhetjük: a rádiók nélkül nem lettünk volna ilyen hatékonyak és szervezettek, teljes mértékben elégedettek voltunk velük.”

Previous slide
Next slide